Yangın Kapısı

Anasayfa » Yangın Kapısı

Yangın en tehlikeli risk sınıflarından biridir. Yangınlarda bina mukavemeti, insan tahliye akışı ve yangının dağıldığı alanların kontrol altında tutulması hayati önem taşımaktadır.

Yangının kontrol altına alınması ya da yangına müdahale edilene kadar belirli bir alanda tutulması için, yangın kapısı kullanılmalıdır. Yangın kapısı, yangın anında, yanan bölge ile güvenli alanlar arasında barikat oluşturan, yangın türlerine göre özel üretilen, yüksek ısıya dayanıklı olan kapılardır. Can ve mal güvenliğini sağlaması açısından hayati önem taşıyan yangın kapıları en önemli pasif yangın korunum sistemidir.

Yangın Kapıları, standart ölçülere göre üretildiği gibi, projeye bağlı olarak istenilen özel ölçülere göre imal edilmekte yine projesine uygun olarak panik bar, kilitli kol seti, kapı altı otomatik giyotin fitil, hidrolik kapı kapatıcı, manyetik kapı tutucular kullanılmaktadır.

KAPI ÖZELLİKLERİ

KASA: 1,50mm-2mm sac kalınlıklarında, DKP, galvaniz veya paslanmaz sacdan, ayarlı tam kasa ve köşe tipi yarım kasa olarak iki ayrı tipte üretilmektedir.

KANAT;0,8MM 1,2 mm sac kalınlıklarında DKP, galvaniz veya paslanmaz sacdan, tek kanat ve çift kanat seçeneklerinde üretilmektedir.

FİTİL: 170 C’de genişleyerek boşlukları kapatan, intumescent fitil.

BOYA: elektrostatik toz boya.

AKSESUAR: Projesine göre panik bar, kilitli kol seti, kapı altı otomatik giyotin fitil, hidrolik kapı kapatıcı, manyetik kapı tutucular.

Whatsapp
Mehmet ÇİNKO
Mehmet ÇİNKO
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1