MAKİNE VE METAL SEKTÖRÜ

Anasayfa » MAKİNE VE METAL SEKTÖRÜ

CNC Operatörü

Ülkemizde çıraklık ve iş yerinde yetişme her ne kadar yaygın olsa da CNC torna tezgahlarının öğrenilmesinde bu çok fazla etkili olmuyor. Daha açık konuşmak gerekirse, bu tezgahlar pahalı makineler olması nedeniyle ancak bu işi bilen insanlara teslim edilmekte ve yanında yetiştirmek için çırak yada vasıfsız elemana ihtiyaç duyulmuyor.Türkiye’nin her yerinde iş bulabileceğiniz CNC Torna Tezgahını öğrenmek için size önerimiz CNC Kursları olacaktır. Dikkatli ve araştırmacı biriyseniz bir kaç aylık eğitim ile sizde hayatınıza yön verecek bu mesleğe adım atabilirsiniz.

Tornacı

Tornacı; torna tezgâhlarında her türlü tornalama iş ve işlemlerini yapabilen bireydir. Tornacı Kursu ise Tornacı mesleğini yürüten ve ya yürütmek isteyen bireylerin bu belgeyi almaları gerekmektedir.

Köprülü Vinç Operatörlüğü

İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili gerekli tedbirler ile çevresel önlemleri alarak kendi başına veya işaretçi bir ablo ile uzaktan ya da kabinden kontrol ederek her türlü yükü kaldırma,taşıma ve boşaltma veya istifleme işlemlerini emniyetli bir şekilde yapma bilgi ve becerisine sahip,mesleki gelişim faaliyetlerini yürüten nitelikli kişidir.

Makine Bakımcı

İşyerindeki makine, alet, donanım ve sistemlerde oluşan aksaklıkları gidermek ve bunların istenilen şekilde çalışması için gerekli bakımlarını ve arızaların onarımlarını gerçekleştirmek amacıyla oluşturulan ekipler içinde yer alarak, verilen talimatlara göre çalışan kişidir. Mesleki yeterlilik belgesinin temel noktası insanların o işi yapıp yapamayacağı konusunda emin olmaktır. … Bu belgeler de bu insanların bir nevi iş sigortası ve kimliği olduğu için firmalara bilgi verebilirler.

Kaynakçılık Sertifikası

Kaynakçı sertifikası, kaynaklı imalatın kalitesini güvence altına almayı sağlayan önemli bir unsurdur. Kaynakçı sertifikası sayesinde kaynakçıların yetkinlik düzeyleri kontrol altında tutulmaktadır. Bu sebeple, kaynaklı imalat içeren faaliyetlerin neredeyse tamamında sertifikalı kaynakçı çalıştırılması bir zorunluluktur.

Makine Montajcı

Makine Montajcısı mesleğinde çalışan veya çalışmak isteyen bireylerin bu meslek için standartlaştırılmış bilgi, beceri ve yetkinliklere sahip olup olmadığını ölçmek, değerlendirmek ve yeterliliklerini belgelendirmek amacıyla hazırlanmıştır.

Whatsapp
Mehmet ÇİNKO
Mehmet ÇİNKO
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1