KALİTE BELGELERİ HİZMETLERİ

Anasayfa » KALİTE BELGELERİ HİZMETLERİ

ISO 10002 Müşteri Şikayetleri Yönetimi

Şirketlerin firma bünyesinde şikâyete açık, müşteri odaklı bir ortam ve sistem oluşturmasını beklemektedir. Bunun yanında müşteriler tarafından iletilen her bir şikâyetin çözüme kavuşturulmasını, firmanın sunduğu müşteri hizmetlerinin iyileştirilmesini ve bu konudaki yönetim taahhütlerinin yerine getirilmesini amaçlamaktadır.Standardın şirketler nezdinde gerçekleştirmeyi hedeflediği prensiplerin temelinde yatan amaç ise, müşteri memnuniyetini ve şirketler için marka güvenilirliğini sağlamaktır.

Helal Gıda Belgesi

Helal ürün; öncelikle temiz ve güvenilir ürün demektir. Bunun yanında hammadde girişinden son ürünün tüketimine kadar olan tüm aşamalarda, İslami hükümlere uygun içerik, hammadde, faaliyet ve süreç ile üretilen ürün demektir. Bu bağlamda İslam dinince yasaklanmamış ürünler Helal olarak nitelendirilmektedir.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Temel Eğitimi

ISO 9001 belgesi, kuruluşunuzun sürekli gelişmesini ve büyümesini sağlayan iş geliştirici bir iso kalite belgesidir. İşinizin öne çıkmasına, rekabet avantajı kazanmasına yardımcı olur.Kuruluşunuzun büyüklüğü ne olursa olsun, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi tüm operasyonel süreçlerinizi en iyi şekilde izlemenize ve yönetmenize yardımcı olur. Dünyanın en yaygın kalite yönetim standardı olan ISO 9001, kuruluşların hizmet ve performans yönetimi konusunda kalitelerini artırmaya ve süreklilik sağlanmasına olanak tanır.

Ce Uygunluk Belgesi

Avrupa Ekonomik Alanında (AEA) serbest dolaşımda bulunan birçok üründe CE harflerini görürüz. Avrupa’ ya Uygunluk anlamına gelen bu işaret Topluluk içinde satılan ürünlerin asgari güvenlik, sağlık ve çevre koruma gereklerine göre denetlendiğini/ değerlendirildiğini gösterir. Avrupa Topluluğu içerisinde satın aldığınız yeni bir telefon, mutfak robotu, televizyon veya boya kaleminde CE işaretini görürsünüz. CE işareti aynı zamanda tüm üreticilerin hesap verilebilir aynı kurallara uyumunu zorunlu kılarak adil rekabet koşullarını ifade eder.

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi

Çevreyi ve kaynakları tahrip etmeyen gelişmiş teknolojilerin kullanımını teşvik etmek, sürdürülebilir kalkınma amaçlarına ulaşmak, tüketiciyi bilinçlendirmek, ürünlerin var olma süresince çevreye verdikleri etkilerini değerlendirerek zararlı ürünlerin elenmesini sağlamak amacıyla geliştirilen uluslararası bir yönetim standardıdır. ISO 14001 çevresel sorumluluklarını yönetmek isteyen her türlü şirket ve organizasyon için geliştirilmiştir. ISO 9001 standardı ile entegre yönetilirse daha verimli sonuçlar verebilir. 2015 yılında revize edilerek ISO 14001:2015 olarak adlandırılmıştır.

Whatsapp
Mehmet ÇİNKO
Mehmet ÇİNKO
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1